Ako si vybrať vešiak

Ako si vybrať vešiak

Existuje veľa rôznych druhov vešiakov. Niektoré sú určené pre maloobchod a iné pre domácnosti alebo firmy. Keď nakupujete správny vešiak, ktorý vyhovie vašim potrebám, mohli by ste byť zmätení, aký typ vešiaka je skutočne najlepšou voľbou. To všetko závisí od toho, koľko máte miesta a aké druhy oblečenia musíte zavesiť. Mali by ste tiež vziať do úvahy celkový vzhľad a dojem zo skrinky alebo priestoru, ktorý hľadáte k oblečeniu. Správny vešiaky môže zmeniť vzhľad vášho obchodu alebo skrine a tiež životnosť vášho oblečenia.

Maloobchodné predajne môžu skvele využívať robustné plastové a akrylové vešiaky. Vyberte známku, ktorá je dostatočne silná na to, aby vydržala. Ak idete s tenkým plastovým vešiakom, môžete očakávať, že váš inventár skončí na podlahe. Môžete tiež očakávať, že budete musieť neustále doobjednávať čoraz viac vešiakov, ktoré nahradia pokazené. Zlomené vešiaky vo vašom obchode môžu tiež spôsobiť nebezpečnú zodpovednosť. Rozhodnite sa pre kvalitnejšie plastové vešiaky. Považujte to za investíciu do vášho podnikania. Nielen, že váš tovar bude lepšie visieť, ale aj to bude mať za následok menšie poškodenie a stratu odevu. Príjemnejšie vešiaky tiež pomáhajú urobiť lepší dojem na vašich zákazníkov. Čím krajší je vešiak, tým viac spotrebiteľov je ochotných zaplatiť za vešiak. Vešiaky sú len jednou z podprahových vecí vo vašom obchode, ktoré ovplyvňujú zámer zákazníka kúpiť.

Plastové vešiaky sú tiež základom väčšiny domov. Ľahké vešiaky sa dajú ľahko zacvaknúť a spadnúť pod váhu čohokoľvek, čo presahuje tričko, takže si vyberte také, ktoré pojme všetko oblečenie, ktoré na neho očakávate. V detskej skrini by ste skutočne mali používať vešiaky určené na to, aby sa zmestili do ich oblečenia. Vešiaky pre dospelých sa môžu roztiahnuť na ramená a spôsobiť, že oblečenie vášho dieťaťa bude veľmi rýchlo zdeformované.

Drevené vešiaky sú oveľa lepšie na obleky a bundy. Majú pevnosť a zakrivenie potrebné na to, aby udržali vaše obleky a bundy v dobrej kondícii. Obleky môžu ľahko stratiť svoj čistý strih, ak sú zavesené na bežných vešiakoch. Nielenže klesnú plecia, ale plochý vešiak bez zakrivenia na zadnej strane môže umožniť ostatným odevom natlačiť kabát obleku a veľmi rýchlo ho pokrčiť. Zakrivené drevené vešiaky môžu zaberať trochu viac miesta, ale pre vaše obleky sú skutočne nevyhnutné. Ak nemáte veľa miesta, ale milujete vzhľad a dojem z dreva, potom si vešiaky na kabáty vyhraďte na kabáty a pre zvyšok oblečenia zvoľte elegantnejší štýl.

rohože do auta

Drevené vešiaky v maloobchode môžu mať značný vplyv. Môžu vám pomôcť označiť váš imidž a nastaviť tón vášho obchodu. Majú taký vplyv, že veľa obchodov si nechalo patentovať svoj štýl vešiakov, takže tie ich sú špecifické pre ich obchod.

Cédrové vešiaky môžete použiť v priestoroch s vysokou vlhkosťou, aby absorbovali vlhkosť a chránili vaše oblečenie. Pomáhajú tiež odpudzovať škodcov, napríklad mory.

Kaskádové vešiaky, vešiaky na sukne a uvoľnené vešiaky môžu skutočne pomôcť vylepšiť priestor, ktorý máte v skrini. Vešiaky so saténovým poťahom sa úžasne používajú s jemnými látkami. Spravte si inventár toho, čo máte zavesiť, a podľa toho si vyberte vešiaky na oblečenie.

Ako zvoliť správny typ vešiaka

Rozhodovanie, ktoré vešiaky budú vo vašej skrini fungovať najlepšie, môže byť tvrdšie, ako ste si mysleli! Existuje toľko štýlov, z ktorých si môžete vybrať, a každý štýl má svoje vlastné typy a funkcie. Každý typ vešiaka je navrhnutý s ohľadom na konkrétny účel, takže je ešte ťažšie rozhodnúť sa, ktorý je najlepší. Túto príručku sme vytvorili, aby sme vám pomohli určiť, ktoré vešiaky na šaty urobia z vašej skrinky sen organizátora, v ktorý ste dúfali.

Vešiaky na obleky a kabáty: Kabáty a obleky musia visieť vpravo, aby si udržali svoj tvar. Ramená týchto druhov odevov sú často vyrobené z jedinečných materiálov, ktoré sa môžu časom ohýbať a strácať tvar. Širšie ramená a zakrivený dizajn vešiakov na obleky a kabáty dávajú týmto odevom podporu, ktorú potrebujú pre udržanie tvaru. Týmto spôsobom sa vyrába veľa drevených vešiakov, ale aj cédrové vešiaky a špeciálne vešiaky na obleky. Aj keď hľadáte šetriť miesto vo svojej skrini, mali by ste na tieto väčšie vešiaky zavesiť aspoň kabáty a obleky. Je lepšie využiť pre ne trochu viac miesta a potom použiť košele a nohavice šetriace vešiaky, ktoré sa dajú uložiť v kompaktnejšom priestore.

Protišmykové vešiaky na košele a nohavice: Nie je nič horšie, ako keď si nájdete šaty pokrčené na zemi, keď ich potrebujete. Skvelé sú vešiaky s protišmykovými úchopmi alebo sponami, ktoré nemačkajú oblečenie. Okrem toho môže vaša skriňa pôsobiť nedbalo, ak všetko nezostáva na svojom mieste.

Vešiaky na jemné prádlo: Niektoré látky sa dajú ľahko roztiahnuť pri krku alebo zachytiť pomocou vešiakov s výstupkami. Z-vešiaky sú ideálne na jemné prádlo, pretože vám umožnia posunúť ramená košele okolo krku a vyhnúť sa tak rozťahovaniu a ťahaniu. Saténové vešiaky sú tiež skvelé na zavesenie jemných látok a vyzerajú pekne vo vašej skrini.

rohože do auta

Vešiaky na príslušenstvo a úložisko: Špeciálne vešiaky sú vynikajúce na usporiadanie opaskov, šatiek a kravát vo vašom šatníku. Môžete tiež zohnať také, ktoré sú vyrobené tak, aby držali obliečky, obrusy, paplóny a pokrývky, čo vám uľahčí organizáciu.

Vešiaky na uloženie priestoru v skrini: Vešiaky na oblečenie šetriace priestor majú plochý dizajn, aby ste mohli odevy zavesiť blízko seba. Niekedy majú aj spony a háčiky, ktoré môžete pridať. Klipy sú vynikajúce na párovanie košieľ a nohavíc na jednom vešiaku. Háčiky prechádzajú cez krk vešiaka a umožňujú zakrytie ďalších vešiakov z prvého. Použitím týchto zázrakov šetriacich miesto môžete priestor vo svojej skrini zdvojnásobiť alebo strojnásobiť.

Drôtené vešiaky a pripevniteľné vešiaky

Vo filme Mommie Dearest Joan Crawford kričala na svoju adoptívnu dcéru Christinu, pretože mala šaty zavesené v skrini na drôtenom vešiaku. Už žiadne vešiaky na drôty! Kričala na dievča a všetci sme cítili, aká je to šialená žena. Pravda je, že je rozdiel medzi použitím rôznych vešiakov.

Drôtené vešiaky sú poddajné a budú sa ohýbať pod váhou oblečenia, ktoré držia, takže budete musieť vešiak neustále vymieňať. Navyše, vešiaky na drôty sa navzájom prekrížia a zamotajú sa do lišty, takže budete musieť stráviť veľa času dávaním vešiakov do poriadku. Jednou z najvážnejších nevýhod drôtu je jeho náchylnosť na koróziu. Preto má v dôsledku toho kratšiu dĺžku života ako iné vešiaky.

Jednoduchá výmena za drôtené vešiaky za ktorýkoľvek z mnohých dostupných alternatívnych štýlov si zachová tvar vášho oblečenia. Kvôli užitočným vlastnostiam niektoré vešiaky plnia svoje povinnosti oveľa lepšie ako iné, ako napríklad plastové vešiaky. Zvyčajne sa verí, že plastový vešiak je prvým alternatívnym vešiakom, ktorý je potrebné vziať do úvahy. Je ľahko dostupný a lacný, s bohatou paletou farieb pre dekoratívnu koordináciu. Vykonáva však iba jednu funkciu zavesenia oblečenia. Navyše, mnoho druhov plastových vešiakov má nižšiu kvalitu a ľahko sa zlomia, ohnú alebo prepadnú.

Lepšou voľbou je tiež iný typ vešiaka, ktorý sa nazýva pripevniteľný vešiak. Dokáže naplno využiť priestor, ktorý je premrhaný v tradičnom usporiadaní. Pripojiteľné vešiaky, známe tiež ako doplnky, majú v strede háčiky, do ktorých sa zmestia ďalšie vešiaky. Oblečenie potom môže byť podšité skôr zvisle ako vodorovne. Toto vertikálne usporiadanie, nazývané vrstvenie, umožňuje zavesiť dva až osem odevov, zatiaľ čo skriňová tyč drží iba jeden vešiak. Môže to byť najúčinnejšia technika organizovania, akú si môžete osvojiť. Z hľadiska energie, času a peňazí je to tiež najhospodárnejšie a najpraktickejšie.

Pripojiteľné vešiaky demonštrujú aj ďalšie výhody. Zabránia vzniku vrások, pretože zavesené odevy sa nestláčajú k sebe na tyči na bielizeň. Navyše sa pri vyťahovaní veci nebudete musieť trápiť s hádzaním oblečenia z jednej strany skrine na druhú. Ak chcete odev vymeniť, môžete ho iba zavesiť za spodok radu, pretože sa bude recyklovať.

Najlepšou výhodou všetkých je extra priestor, ktorý získate, keď použijete pripevniteľné vešiaky. Pripojiteľné vešiaky sa dajú navzájom ľahko vertikálne spojiť, aby sa ušetrilo miesto, navyše majú zárezy na oblečenie s remienkami na odev. Ak zmeníte drôtené alebo plastové vešiaky na pripevniteľné vešiaky, zvýšite kapacitu zavesenia svojej skrine a ušetríte miesto, ako sú police alebo priehradky, na ďalšie predmety.

Z vyššie uvedenej analýzy môžeme vyvodiť záver, že pripevniteľný vešiak je lepšou voľbou.