Akustická pena: Ako ju správne používať?

Akustická pena: Ako ju správne používať?

Odhlučnenie vášho domu alebo štúdia spôsobí, že na strop, podlahu a steny miestnosti musíte použiť najlepšiu kvalitu akustickej peny. Akustická pena je k dispozícii v rôznych tvaroch, veľkostiach a farbách a je zložená zo špeciálne upravenej a zafarbenej peny. Izbu je možné odhlučniť sami. Uviedli sme niekoľko rád, ktoré vám pomôžu.

Ako funguje akustická pena?

Materiál z polyuretánovej peny absorbuje a tlmí zvuky a zvuky v pozadí. Môže tiež eliminovať ozveny v miestnosti riadením dozvuku zvukov, keď sa odráža od stien. Väčšina miestností je z prírodných ozvučovacích komôr. Použitím peny, dosiek a dlaždíc sa zabezpečí tlmenie zvuku na takmer 90%. Profesionálni montéri dosahujú úplné tlmenie zvuku tým, že nechávajú priestor medzi stenou a penovými listami, čo však môže zmenšiť priestor v miestnosti. To však zaisťuje úplné odhlučnenie a chráni steny pred poškodením lepidlom. Pre úplné blokovanie zvuku môžu byť potrebné hrubšie penové pláty alebo bloky, aby sa dosiahlo úplné tlmenie basov.

Nákup akustickej peny

Internet je najlepší spôsob, ako nájsť cenovo dostupné penové alebo akustické peny. Okrem fólií tiež hardvérové ​​weby predávajú penu vo forme peliet, tvarovaných a lisovaných fólií, drobenej peny, klinovej peny, lúpanej peny, stropných dlaždíc, stĺpov, štúdiových stĺpov a filtrovanej peny. Odporúčame vám vyskúšať čo najviac stránok, aby ste našli najvýhodnejšie ceny. Ak nechcete nakupovať online, váš miestny obchod s hardvérom tiež zásobí rôzne typy zvukovej izolácie, ale rozmanitosť a cena sa budú značne líšiť. Možno nebude v miestnych obchodoch také množstvo, aké požadujete, a materiál si bude možno musieť objednať od výrobcu. Lepšou voľbou sú reťazce supermarketov, ako je Home Depot, ktoré zvyčajne udržiavajú materiál na sklade. Jednoduchšou alternatívou bude kontaktovať výrobcu priamo cez internet a nechať si doručiť materiál domov s dopravou zdarma. V priemere stojí akustická pena asi 24 až 40 dolárov za hárok s rozmermi 24 x 18 palcov u maloobchodníka. Ak nakupujete hromadne od výrobcu, získate lepšiu sadzbu od 11 do 20 dolárov za list.

Ako používate akustickú penu?

Inštalácia akustickej peny je pomerne jednoduchá. Vytvorili sme krátkeho sprievodcu, ktorý by mal byť užitočný.

Vyberte si miestnosť, ktorá má neutrálne vlastnosti bez vyčnievajúcich rohov a uhlov. Vyhýbajte sa miestnostiam obloženým drevom, pretože drevo je skvelým vodičom zvuku. Môže byť potrebné vyhodnotiť miestnosť počítačovou analýzou, aby sa našli ohniskové body hluku a znížila rezonácia. Väčšina miestností zvyčajne spadá do rozsahu pokrytia 25% až 75%, čo znamená, že na tlmenie zvukov je potrebné zakryť iba steny a strop. Aby sa zabezpečilo úplné blokovanie zvuku, musia byť izolačné kabíny pokryté 75% a viac.

Vyberte si vhodný materiál pre svoje potreby. Zvukovo izolačné panely sú najlepšie, pretože sa ľahko inštalujú a inštalujú. Väčšina výrobcov ponúka panely na mieru alebo skladové panely, ktoré si môžete kúpiť spolu s plachtami. Stačí pripevniť plachtu k rámu pomocou lepkavej gumy a panely pripevniť k stenám pomocou gumy alebo odnímateľných nálepiek. Odporúčame odnímateľné nálepky, pretože odnímateľné panely je možné v prípade potreby znova nainštalovať.

Busting the Myth - akustická pena v tvare klinu Pyramid Vs Pri odhlučnení domácej alebo komerčnej budovy je samozrejmosťou, že hľadáte najlepšie možné riešenie, ktoré splní vaše akustické požiadavky. Akustická pena je populárnou voľbou a pri rozhodovaní o najvhodnejšom produkte je potrebné vziať do úvahy veľa faktorov. Stále však pretrváva mýtus, že medzi pyramídovými a klinovými profilmi je zásadný rozdiel vo výkonnosti.

Pyramída a klinové akustické peny sú riešením založeným na absorpcii zvuku a obidve využívajú technológiu otvorených buniek; pokiaľ ide o odhlučnenie, nie je rozdiel vo výkone.

Veda

Akustická pena pracuje na princípe zoslabenia alebo postupného znižovania intenzity energie pri prechode médiom. Ak chcete získať skutočne technický stav, zvyšuje sa odpor okolitého vzduchu, čo zase znižuje amplitúdu dopadajúcich zvukových vĺn a premieňa zvukovú energiu na malé množstvo tepla.

Laicky to znamená absorpcia. Svetlo je tlmené slnečnými okuliarmi, röntgenové lúče sú tlmené olovom a zvuk tlmí pena.

Ďalším typom zvukotesného riešenia je akustická difúzia, pri ktorej je energia rozptýlená, ale neabsorbovaná. Pyramída a klinová akustická pena nie sú roztokmi na báze difúzie; sú to iba a vždy riešenia založené na absorpcii. Či už je pena pyramídová alebo klinovitá, je veľmi malý rozdiel, pretože fyzikálny proces prebieha na škále jednotlivých penových buniek, nie na profile peny.

Odkiaľ sa vzal mýtus?

Mýtus pravdepodobne pochádza z úvah, ktoré sú vo svete fyziky alebo zvukotesného výkonu oveľa menej založené.

Aby sa výrobcovia navzájom odlíšili, vyrábajú peny rôzneho tvaru, aby vynikli v dave. Akustickú penu môžete tvarovať, krútiť, rezať a vyfarbovať ľubovoľným spôsobom. Tvrdením, že pyramídové a klinové profily poskytujú rôzne výsledky, môžete uviesť výrobok na trh ako vynikajúci v zaobchádzaní s akustickými vlnami.

Aj keď je pravda, že výber materiálu, hrúbka peny, veľkosť komôr a pórovitosť sú dôležité faktory, ktoré závisia od frekvencie zvuku, ktorý chcete ošetriť, nezáleží na tom, či zvolíte pyramídový alebo klinový profil. Realita je taká, že akustické peny v pyramídových a klinových konfiguráciách fungujú úplne rovnakým spôsobom bez ohľadu na ich profil alebo farbu.

Takže tu to máte, bol zrušený jeden mýtus. Pyramídy a peny v tvare klinu fungujú úplne rovnako s použitím úplne rovnakej technológie. Akékoľvek rozdiely medzi nimi sú čisto kozmetické a často sú prostriedkom, pomocou ktorého môžu výrobcovia rozlišovať medzi svojimi výrobkami.

Akustická penová izolácia - minimalizujte zvuk cez stenu

Takmer každý má aspoň malé pracovné znalosti o izolácii a jej účinkoch na úroveň energetickej účinnosti domu. Väčšina z nás predpokladá, že keď kupujeme svoje domy, existuje nejaký druh izolácie, ktorý môže alebo nemusí byť potrebné vylepšiť. Ale väčšina z nás málo rozmýšľa nad zvukovými izolačnými vlastnosťami svojich domovov. Jedným z veľmi efektívnych spôsobov, ako zaistiť zvukovú izoláciu každej miestnosti, je použitie akustickej peny.

Izolácia odrody akustickej peny je špeciálne navrhnutá ako metóda na minimalizáciu alebo elimináciu zvukových vĺn. Môžete buď zatepliť alebo zatepliť vopred, ak ste v štádiu výstavby nového domu. Použitie zvukovej izolácie má zmysel na mnohých úrovniach. Ak nechcete znášať náklady na zvukovú izoláciu celého domu, zamerajte sa napríklad na miestnosť denného spánku. Na steny spálne použite akustickú penu a okamžite si všimnete, aká tichá je vaša izba v porovnaní s neizolovanou miestnosťou.

Ako si viete dobre predstaviť, existuje veľa ďalších príkladov, keď sa akustická pena môže naozaj hodiť. Ak ste vždy túžili po vlastnej mediálnej miestnosti alebo hudobnom štúdiu, jednoduchá aplikácia tohto typu zvukovej izolácie okamžite zmení vašu miestnosť. Počúvajte svoju hudbu bez jemného rušenia bežným každodenným hlukom. Sledujte filmy pomocou systému priestorového zvuku a sledujte, ako sa celý zážitok vylepšuje míľovými krokmi.

Mali by ste si uvedomiť, že izolácia odrody akustickej peny nemá nahradiť tradičnú izoláciu. Namiesto toho použite tento zvukovoizolačný prvok okrem všetkých svojich tradičných izolačných materiálov. Ak sa vám naskytne príležitosť, nechajte si pred dokončením stavby naniesť akustickú penu. Ale to nie je všetko dôležité, pretože inštalácia akustickej peny je skoro hračka. Hlavný rozdiel je vecou estetiky. Pred stavbou môžete penu ľahko vložiť medzi čapy a potom ju zaliať štrkmi. Inak ste obmedzený, vo väčšine prípadov je inštalácia na povrch vašich stien.

Ak sa rozhodnete, že chcete zvukovo izolovať celý svoj súčasný domov, máte stále k dispozícii niekoľko atraktívnych možností akustickej peny, konkrétne akustickú penu v spreji. Aby ste boli správne a úplne zvukovo izolovaní postrekom, mali by ste zvážiť prenájom dodávateľa izolácie. Budete musieť nájsť spôsob, ako strategicky perforovať každú stenu, a potom sa budete chcieť ubezpečiť, že pena úplne preniká, aby ste vytvorili úspešné riešenie zvukovej izolácie. Všeobecne je projekt tohto rozsahu najlepšie ponechať na profesionálov.

Takže či už je vaším cieľom vytvoriť samostatnú izbu ako svoju osobnú svätyňu, alebo pomôcť celému domovu v oddelení pokoja a ticha, akustická izolácia vám pomôže dostať sa tam.