Všetko, čo chcete vedieť o poistke ohňostrojov

Všetko, čo chcete vedieť o poistke ohňostrojov

Zatiaľ čo väčšinu ľudí vzrušuje obrovský výbuch iskier, ktorý vytvára ohňostroj, dostaneme poistku. Áno, počuli ste dobre - poistka! Aj keď nie je trblietavá, lesklá alebo skutočne žiadnym spôsobom atraktívna, poistka je jednoducho potrubím na šírenie ohňa na zahriatie pyrotechnických zmesí zabalených vo vnútri zábavnej pyrotechniky. A bez ohňa a tepla by neexistoval brilantný výbuch nad hlavou, žiadne „oohing a ahhing“ a žiadne šteklenie chrbtice. Pravdepodobne teda vidíte, prečo teraz milujeme poistku na ohňostroj!

Poistka je nástrojom obchodu pre pyrotechniku. Táto nevyhnutná výbava pomáha profesionálnym pyrotechnikom a skúseným nadšencom ohňostrojov vytvárať oslňujúce ukážky spojením viacerých zábavných pyrotechnik, ktoré sa vydávajú postupne za sebou. Nie je to však také ľahké ako chytiť poistku a pásku. Skôr ako začnete experimentovať s časmi oneskorenia na ohňostrojoch, musíte pochopiť, ako fungujú rôzne typy poistiek.

Veľmi obľúbený typ poistiek sa nazýva Black Match. Táto poistka je bavlnená šnúrka, ktorá bola namočená do zmesi dextrínu a čierneho prášku. Toto je dobrá univerzálna poistka, ktorá sa považuje za „priemernú“ dobu horenia asi 1 s na palec. Ak teda chcete, aby zábavná pyrotechnika odchádzala každých 5 sekúnd, jeden by bol pripojený k ďalšiemu s približne 5 palcovou poistkou Black Match.

Poistka Quick Match je oveľa rýchlejším súrodencom ako Black Match; je vyrobený rovnakým spôsobom, až na to, že je pokrytý balením kraftového papiera. Tento papierový zovňajšok urýchľuje čas horenia tlačením plynov vpred cez papierovú trubicu. Rýchla zhoda dokáže spáliť až 100 stôp za sekundu! To je dôvod, prečo sa najčastejšie používa na profesionálnych predstaveniach, keď je potrebné, aby oheň prešiel takmer okamžite medzi zábavnou pyrotechnikou, ktorá musí byť fyzicky oddelená, a zároveň musí odpáliť.

Iný typ poistky sa nazýva Visco, niektorí ju označujú aj ako delová poistka. Nadšenci ohňostrojov majú radi Visco z mnohých dobrých dôvodov - ľahko sa dajú nájsť, majú veľa farieb a časov horenia a väčšina je dokonca vodotesná. Táto poistka je vyrobená z jadra bavlnenej nite potiahnuté čiernym práškom, obalená motúzom a potom potiahnutá vodou neprepúšťajúcim lakom. Najrýchlejšie horiace Visco (aj keď nie vodotesné) je žlté a môže vytvárať oneskorenie sekundy na každý použitý ½ palca.

ohňostroj

Fotografie ohňostrojov - fotografujte ohňostroje s redukciou šumu pri dlhej expozícii Tipy na fotografovanie ohňostrojov č. 1 - rýchlosť uzávierky a redukcia šumu

Ak necháte uzávierku fotoaparátu otvorenú dlhšie ako niekoľko minút, zvýši sa pravdepodobnosť, že sa na nasnímanom obraze objaví viditeľný digitálny „šum“. Čím dlhšia je rýchlosť uzávierky, tým viac sa vytvára šum.

Tipy na fotografovanie ohňostrojov č. 2 - Funkcia redukcie šumu pri dlhej expozícii

Väčšina fotoaparátov Canon od spoločnosti Canon má túto funkciu s názvom Redukcia šumu s dlhou expozíciou. Túto funkciu môžete nastaviť jej aktiváciou pomocou vlastnej funkcie v ponuke fotoaparátu.

Tipy na fotografovanie ohňostrojov č. 3 - častá otázka: „Prečo nie je redukcia šumu pri dlhej expozícii stále ZAPNUTÁ?“

Odpoveď na túto otázku je, pretože táto funkcia bude snímať jeden obrázok za druhým. Funkcia potláčania šumu pri dlhej expozícii bude musieť znovu napájať obrazový snímač vášho fotoaparátu. To spôsobí, že váš fotoaparát po nasnímaní skutočnej fotografie vykoná „prázdnu“ expozíciu.

Táto prázdna expozícia bude trvať po rovnakom čase, aký ste použili na nasnímanie skutočného obrázka. V tejto chvíli nebudete môcť nasnímať svoj ďalší obrázok. Červené svetlo na zadnej strane fotoaparátu sa rozsvieti. Po dokončení procesu červená kontrolka zhasne.

Príkladom toho je, povedzme, že na zachytenie snímok zábavnej pyrotechniky použijete jednominútovú expozíciu. Akonáhle snímate obraz ohňostroja tak dlho, ako jednu minútu, bude vášmu fotoaparátu trvať ďalšiu minútu, kým znovu nabije obrazový snímač fotoaparátu. Až po opätovnom zapnutí fotoaparátu môžete nasnímať ďalší obrázok zábavnej pyrotechniky.

Tipy na ohňostrojové fotografie č. 4 - Berte na vedomie !!!

Ak je rýchlosť uzávierky, ktorá používate, kratšia ako 30 sekúnd, nebude potrebné zapínať funkciu Redukcia šumu pri dlhej expozícii.

ohňostroj Táto funkcia sa uplatňuje, iba ak snímate obrázky s časmi uzávierky dlhšími ako jedna sekunda.

Tu to máte! Vyskúšajte to počas udalostí, keď bude ohňostroj. Povedzte mi, ako vám tento tip na fotografovanie ohňostrojov pomohol! Veľa štastia!

Displeje Fireworks pre nadšencov - objavte, ako pripraviť svoju show Fireworks Aby ste sa ubezpečili, že váš ohňostroj je úspešný, existuje veľa tipov, ktorými sa musíte riadiť. Tento článok poskytuje 4 takéto tipy zhromaždené z pyrotechnických kníh a článkov.

Tip 1: Nikdy nepoužívajte na malty PVC potrubie z železiarstva.

Najskôr hovoria niektorí technici: Malta je rúrka, z ktorej vystrelí projektil, ktorý sa nazýva náboj. Priemer mušlí (projektil) určí veľkosť malty. Môžete použiť špirálové papierové rúrky alebo malty s vysokou hustotou z polyetylénu. Ešte nie používať PVC zo železiarstva. Ak by škrupina explodovala v potrubí z PVC, štiepky z PVC by sa mali podobať sklu do ostrých črepín. To by mohlo byť nebezpečné pre vás aj pre okoloidúcich.

Tip 2: Najlepší spôsob prepojenia jednej poistky s druhou

Najlepším spôsobom, ako spojiť dve poistky, je držať konce, ktoré chcete pripojiť, vedľa seba tak, aby sa konce prekrývali približne o 2,5 cm. Teraz pomocou 2,5 cm širokej maskovacej pásky pevne spojte tieto dva prekrývajúce sa konce. Dvojité navinutie maskovacej pásky okolo koncov bude stačiť. Týmto spôsobom má horiaca poistka určitú dĺžku, aby sa rozsvietila nezapálená poistka.

Tip 3: Ako môžem získať veľa zariadení na spoločné vypaľovanie?

Zbierku zábavnej pyrotechniky môžete spustiť rôznymi spôsobmi:

• Sekvenčné streľba - každé zariadenie vystrelí po tom predchádzajúcom. Zostrojte svoj ohňostroj, odstrihnite dostatočne dlhú poistku, aby ste ich všetky spojili, a každý ohňostroj priviažte k poistke (bez toho, aby ste ju rozrezali) pomocou vyššie opísanej metódy maskovacej pásky.

• Súbežné streľba - táto metóda sa používa na súčasnú streľbu skupiny zábavnej pyrotechniky. Pripojte každé zariadenie v skupine k jednému koncu poistky s dlhou dĺžkou pomocou maskovacej pásky a zozbierajte druhé konce všetkých týchto poistiek do zväzku. Tieto konce tiež pevne spojte maskovacou páskou. Ak chcete vystreliť, celý zväzok zapáľte.

• Kombinácie - buďte kreatívni a vytvorte kombináciu vyššie uvedeného!

Tip 4: Získajte informácie o projektoch a bezpečnostných funkciách od dobrej knihy od odborníkov na ohňostroje

Umenie a veda o vytváraní zábavnej pyrotechniky sú staré a mnohé z dnešných postupov boli vyvinuté pred viac ako 100 alebo 200 rokmi. Ak to myslíte s vytvorením vlastného ohňostroja vážne, aby ste zapôsobili na svojich priateľov a rodinu, neskúšajte koleso vymýšľať znova. Radšej buďte v bezpečí a postupujte podľa osvedčených metód a projektov, ako sú opísané v dobrej elektronickej knihe od skúsených pyrotechnikov.

Svadobný ohňostroj - Farebné prskavky alebo zlaté prskavky? Veľká otázka, bude to „ryža“ alebo tie ozdobné neónové prskavky pre našu nadchádzajúcu veľmi špeciálnu udalosť?

Ryža je stará tradícia, ktorá už niekedy znepokojuje. Keď slávime túto veľmi zvláštnu príležitosť, hodíme ryžu všetkým nevestám a ženíchom pred kaplnku. Jedným z problémov je, bohužiaľ, keď to robíme, vtáky si spájajú ryžu s vtáčím semenom. Vtáky trávia ryžu veľmi ťažko, čo môže viesť k ich úhynu. Súčasný trend sa dnes prikláňa k svadobným prskavkám. Prskavky dnes majú veľa rôznych druhov, konštrukčných materiálov a efektov. Spoločnosť, ktorá je na trhu nová, nedávno pridala do svojich zásob farebné prskavky a predáva tieto novinky ohňostrojov svadobným plánovačom. Považoval by to niekto za lepšiu alternatívu ako ryža?

Prskavky bez ohľadu na to, či sú na bambusovej tyčinke alebo na oceľovom drôte, horia mimoriadne horúco. Pri zapaľovaní prskaviek na svadobnom obrade je potrebné postupovať opatrne.

Prskavky by sa mali používať iba vonku a za vhodných okolností. Mali by ste nosiť vhodné oblečenie a nikdy nedovoľte, aby prskavka prišla do styku s pokožkou alebo odevom. Bez ohľadu na to, či je prskavka na oceľovom drôte alebo bambusovej tyčinke, s farebnými, striebornými alebo zlatými trblietkami je pravdepodobne lepšia ako sprcha so starým tradičným konceptom ryže.

Keď opúšťame kaplnku a smerujeme do prijímacej haly, tu sme nechali párty začať. Večera, tanec so živou hudbou alebo skvelým DJom, pripraví pôdu pre vynikajúcu oslavu špeciálneho dňa, v ktorom sa spoja dvaja jednotlivci.

Výber miesta príjmu je rozhodujúci, ak plánujete dokončiť večer s oblohou plnou ohňostrojov. To môže byť zložitá časť pre tých, ktorí plánujú podujatie, kde si želajú mať finále ohňostroja ako súčasť svojej špeciálnej oslavy.

Ohňostroje sú dnes čoraz populárnejšie. Plánovanie je všetko, aby šou pokračovala. Pred zabezpečením miesta príjmu by ste mali položiť otázku. Môžeme na tomto mieste legálne mať ohňostroj? Vzdialenosť pre divákov je hlavným záujmom tých, ktorí za vás odpália tento ohňostroj. Časové limity v určitých oblastiach zabraňujú tomu, aby sa zábavná pyrotechnika po určitých časoch vybila. Poistenie môže ísť oboma smermi, v závislosti od toho, či ste schopní zabezpečiť poistenie na základe politiky vlastníka domu alebo či poistenie vašej udalosti kryje poistenie spoločností poskytujúcich ohňostroje. Tento trend sa deje teraz. Naskočte na palubu do rozprávkového času a na konci veľký veľký tresk.